072-3305573

שאיבת ביציות

שימור פוריות ותהליך שאיבת ביציות

בימינו עומדות בפנינו הרבה יותר אפשרויות לעזור למי שרוצה להיכנס להריון ומתקשה לעשות זאת בדרך הטבעית או אפילו בהזרעה תוך רחמית רגילה, שמחקה את הליך הכניסה להריון בדרך הטבע. הטכנולוגיות החדישות בטיפולי הפוריות כוללים גם הכנות נפרדות לפני ההפריה שכוללות טיפול בביציות. הבעיות שמונעות כניסה להריון אמנם מגוונות אבל כמובן שללא ביציות אי אפשר לעשות זאת.

שימור פוריות, או שאיבת ביציות, נעשית בגלל סיבות שונות, הן בטיפולי פוריות והן אצל מי שרוצה להרות בעתיד ורוצה להבטיח הקפאת ביציות בגיל צעיר. הטיפול דומה וגורם להבשלת כמה שיותר זקיקים מבלי לגרום לנזק רפואי לאישה שנקרא גירוי יתר של השחלה, ואת ההליך כולו מבצעים אצל רופאת הנשים שלך, שצריכה להיות רופאת נשים מומחית לפריון, בפיקוח ובבקרה מדויקת כדי להגיע לרגע הנכון.

שאיבת ביציות ושימור פוריות

למה חשוב לעבור הליך שאיבת ביציות עם מי שנוח לך אתו?

זה נכון שבכל טיפולי הפוריות חשוב ללכת לבחור רופא נשים שמתקשר אתך כמו שאת מצפה ממנו ומקבלת ממנו את כל התשובות. גם התחושה הנוחה לעבור הליכים כל כך מורכבים ולהפקיד את גופך בידיו בוודאי קובעת. הליך שאיבת ביציות מחייב לא רק תשומת לב רבה למצבך אלא גם מעקב צמוד כדי לא להחמיץ את הרגע הנכון שבו הזקיקים מגיעים לגודל הנכון לפני פקיעתם.

משום כך, את צריכה לעשות זאת עם רופא נשים שאת מקבלת ממנו מענה מדויק לכל השאלות, מקבלת הסברים על כל שלב כולל הסיכונים והסיכויים, הבעיות והציפיות ואת התמונה המלאה של מצבך ושל מה שהתגלה בטיפול.

מה צריך לדעת על שאיבת ביציות?

שימור פוריות זהו הליך מאוד נפוץ בימינו שעושים אותו להרבה נשים, במיוחד כאשר מגיעים לשלב שבו יש להפרות את הביצית מחוץ לרחם. שלב זה מגיע לאחר שכל הניסיונות האחרים להרות בדרכים אחרות נכשלו והגיעו למסקנה שחובה לשאוב ביציות כי זהו הסיכוי היחיד, בהפריה חוץ גופית.

זה יכול לקרות בגלל בעיה בזרע האב שאינו יכול לנוע ולחדור את דופן הביצית, זה יכול להיות בגלל בעיות מכניות של הרחם והחצוצרות או מחלות גנטיות מסוימות שמחייבות הנדסה גנטית מסוימת שנקראת מיקרומניפולציה וזה קורה כאשר נעזרים בתורמת ביציות. טכנית, הביציות נשאבות באמצעות מחט שמחוברת למכשיר אולטרסאונד וגינאלי וכך אפשר לשלוט בהליך במדויק. דוקרים את הזקיקים לשאיבת הביצית יחד עם הנוזל שבהם ומעבירים למעבדה שבודק תאם הן בשלות.

חשוב לדעת שהליך זה נעשה בהנחה שהזקיקים מלאים והביציות שבהם תקינות, אולם לא פעם קורה שהזקיקים ריקים או שהביציות אינן איכותיות ומבוגרות מדי או פשוט פגומות. זהו השלב שבו יש להחליט כיצד ממשיכים. בדרך כלל, מדובר בחיפוש תורמת ביצית להריון.

שאיבת ביציות

אז מה זה בדיוק תהליך שימור פוריות

הטכנולוגיה המתקדמת שלנו מסייעת מאוד להליכים שמיועדים לסנכרן בין הטבע לבין אורח החיים המודרני ובכך היא פותרת התלבטויות רבות. פוריות האישה נפגמת ויורדת ככל שגילה עולה וגם בגלל תנאי החיים המודרניים, כך שלא תמיד אפשר להרות וללדת כאשר מתפנים לכך בגלל ניהול חיים קדחתניים ובגלל סדרי עדיפויות.

שימור פוריות, כלומר תהליך הקפאת ביציות, הפך כיום להיות תהליך לגיטימי לחלוטין וכבר אין יותר שיפוטיות שמעכבת זאת. כמו כן, מצבי חיים שונים גורמים לכך שגם גברים נאלצים לדאוג לשימור היכולת שלהם להביא ילדים לעולם בגלל טיפולי רפואיים שונים, וזה מבורך לראות כמה זה חשוב להם ולעזור להם בכך.

מה בין שימור פוריות להקפאת ביציות

נשים יכולות לעבור תהליך של שימור פוריות על ידי הקפאת ביציות ולהגביר בכך את הסיכוי ללדת ילד משלהן בגיל מבוגר. ככל שהטכנולוגיה מאפשרת לנו לעשות זאת ולהשאיר את הביציות טריות וזמינות להפריה כך גם עולה הסיכוי להרות ללא טיפולים מורכבים מדי, משום שסביר להניח שתעדיפו את הביצית שלכן במקום ביצית זרה שגם תייקר את ההליכים.

בעיה רפואית קורית גם לנשים צעירות שסובלות מהזדקנות מוקדמת של השחלות ולכן יש להציל כמה שיותר, או שהן עוברות כריתה או טיפולים בגלל מחלת הסרטן. שימור נוסף הוא שימור עוברים שהופרו וזה כבר נוגע לשלבים מורכבים יותר בחיים כאשר רוצים לתכנן את הלידות בצורה נוחה יותר. כל ההליכים האלה נותנים תקווה לאנשים רבים להרות מעצמם ביום מן הימים.

שימור פוריות להריון מאוחר לא מבטיח 100% הצלחה?

בדיוק כמו ניסיונות להרות בצורה טבעית בגיל צעיר יותר, ההצלחה לעולם אינה מובטחת רק בגלל שימור הביציות והזרע. ככל שעושים זאת בגיל צעיר יותר הסיכוי גובר מאשר נשים שנזכרו לעשות זאת ממש לפני גיל 40. בגלל זה חשוב מאוד המודעות והיכולת שלכם לשוחח על כך עם רופא נשים שמבין לליבכם ויכול להפנות אתכם לכך.

אם אינכם מקבלים תמיכה ואמפתיה בהליך זה החליטו רק על סמך חוות דעתם נוספות משום שעדיף תמיד לדעת שניסיתם הכל מאשר להתחרט על כך שלא ביררתם מספיק כשעוד היה אפשר. גם הקפאת עוברים היא אפשרית אבל אינה מבטיחה היקלטותם וזה דבר שחובה לקחת בחשבון.

תכנון נכון יותר של מהלך החיים

בדיוק כמו ניסיונות להרות בצורה טבעית בגיל צעיר יותר, ההצלחה לעולם אינה מובטחת רק בגלל שימור הביציות והזרע. ככל שעושים זאת בגיל צעיר יותר הסיכוי גובר מאשר נשים שנזכרו לעשות זאת ממש לפני גיל 40. בגלל זה חשוב מאוד המודעות והיכולת שלכם לשוחח על כך עם רופא נשים שמבין לליבכם ויכול להפנות אתכם לכך.

אם אינכם מקבלים תמיכה ואמפתיה בהליך זה החליטו רק על סמך חוות דעתם נוספות משום שעדיף תמיד לדעת שניסיתם הכל מאשר להתחרט על כך שלא ביררתם מספיק כשעוד היה אפשר. גם הקפאת עוברים היא אפשרית אבל אינה מבטיחה היקלטותם וזה דבר שחובה לקחת בחשבון.

חשיבות הרגישות והמצב הרפואי

זה נשמע כמעט טריוויאלי היום לשאוב ביציות אבל מדובר באמת בהליך שהוא רגיש ומחייב מיומנות רבה של רופא הנשים שלך. מדובר בקביעה מדויקת של מינון ההורמונים שתקבלי על מנת להגיע למספר נאות של ביציות בשאיבה, כדי שיישארו כמה שיותר ביציות איכותיות שאפשר יהיה להפרות ולהחזיר.

המינון חייב להיות מדויק גם כדי לא לפגוע בך בגירוי יתר של השחלות, מצב שאינו תקין ואינו בריא לך בהתחשב בעובדה שגם ככה כל טיפולי הפוריות מחייבים הזרקת הורמונים רבים. כמו כן, למרות המעקב המדויק אחר התפתחות הביציות, עדיין צריך לחשב נכון את הזמן המדויק לביצוע הפרוצדורה כך שהביציות בשלות.

ההליך עצמו נעשה בהרדמה מלאה למרות שאינו אורך יותר מרבע שעה לערך. ההרדמה חיונית בגלל כאבי הדקירה והשאיבה, ואחר כך זמן מנוחה לצורך התאוששות ולוודא שהכל בסדר אחר כך. על תופעות לוואי אפשריות רצוי לשאול את רופא הנשים שלך כדי להיות מוכנה.

שאיבת ביציות

שאיבת ביציות בטיפולי

ועכשיו בנימה אישית. במרפאת הפוריות שלי כל מטופלת שלי יודעת שהיא מקבלת ממני לא רק את הטיפול הטוב ביותר, אלא גם שהיא מקבלת ממני יחס כמו שמגיע לכל מי שמגיעה למרפאה פרטית. אני לוקחת את המקצוע שלי מאוד ברצינות וחשוב לי שכל המטופלות שלי יהיו מרוצות. יש לי נסיון רב בנושא שימור פוריות ושאיבת ביציות והרבה סיפורי הצלחה. הרבה מטופלות שהצלחתי בטיפולי הפוריות שלהן בחרו להישאר אצלי גם למעקב ההריון. חשוב לציין שהפרוצדורה של שאיבת הביציות נעשית על ידי באחד משלושת בתי החולים עימם אני עובדת: בי"ח לניאדו, מדיקל סנטר ובי"ח אסותא.

אז אם את חושבת לעבור תהליך שאיבת ביציות או לקראת התהליך, ואת מחפשת רופאה פרטית שתיתן לך את תשומת הלב, היחס, הרגישות לה את זקוקה ותעניק לך את הטיפול בצורה הטובה ביותר, אני כאן בשבילך!

צרי קשר בטלפון או מלאי את הפרטים בטופס מטה ואחזור אליך בהקדם!

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא
053-4239395

מרפאת הפוריות של ד"ר פולינה אוסטרובסקי​

צרו קשר

כתובת: שד' לנטוס טום 26, נתניה, בניין B קומה ראשונה
שעות פעילות:
ימים א', ד' 16:00 – 19:00
יום ו' 8:00 – 13:00

דילוג לתוכן