072-3305573

רפואת נשים כללית

רפואת נשים כללית – האם יש הבדל בין רופאת נשים לרופא נשים?

אנחנו כל כך רגילים לרופא נשים שהוא גבר שאנחנו לא חושבים בכלל על כך שיש רופאות נשים ויש נשים שיעדיפו בכל מקרה ללכת אליהן. במשך שנים רבות גינקולוגיה הייתה תחום שעסקו בו רק גברים, בהנחה שהם מכירים נשים בכל מקרה מחייהם הפרטיים.

השאלה היחידה שנותרה לשאול היא האם הם יכולים להבין נשים כמטופלות וכאן יש תשובות מפתיעות מצד מטופלות רבות. רבות יעידו שאין בעיניהן הבדל בין רופא לרופאה אבל רבות אחרות יודו שזה אחרת לגמרי לדבר עם רופאת נשים משום שהקודים כבר מוכרים, השאלות המקצועיות ממוקדות יותר והן מצליחות להסביר טוב יותר למי שמבינה איך זה מרגיש במציאות. זה קשור רק לביולוגיה ואנטומיה פשוטות, לא לאג'נדה מגדרית.

חוויה שונה לגמרי כשיש תמיכה רגשית

נכון, יש רופאים שהם מעולים אבל החוויה של רפואת נשים כללית שונה לגמרי כאשר מדברים עם אישה שמבינה בדיוק על מה מדברים בתלונות מסוימות. הרגישויות של נשים רבות לגישה הנכונה גורמת להן לא לשתף בכל בעיה שיש להן ולפעמים הן מגיעות מאוחר מדי רק משום שלא שאלו אותן את השאלות הנכונות או שלא הרגישו נוח מספיק כדי להתוודות על תופעות שאפילו לא חשבו שיש לדווח עליהן.

רפואת נשים כללית היא תחום שבו יש רגישויות מסוימות שחייבים לכבד אותן ויש נשים שיעדיפו לשוחח על כך עם נשים. זאת עובדה למרות שיש לא מעט נשים שאין להן בעיה לדבר עם רופאים גברים וגם זה בסדר גמור. הכל אינדיבידואלי כל עוד מקבלים בדיוק את היחס המקצועי והרגיש שמחפשים במקום כזה.

מה חשוב לדעת על רפואת נשים?

רפואת נשים היום היא כבר הרבה יותר מקיפה ויסודית מאשר הייתה פעם הודות לטכנולוגיה משוכללת יותר וגם להגברת המודעות להיבטים נוספים בבריאות האישה. כמו כן, רפואת נשים היא תחום מתפתח כבר שנים רבות כשלבדיקות הבסיסיות נוספים כיום גם טיפולי פוריות ליחידים ולזוגות, כך שרבים נעזרים ברופאי נשים לצורך זה.

התחום מחייב לא רק הבנה וידע מקצועיים מתקדמים ומעודכנים בכל השיטות והידע שנוסף עם השנים לתחום הפריון, כי אם גם גישה מתאימה יותר לכל מי שמגיע לרופא הנשים. גינקולוגיה היום כוללת גם את המודעות לכך שגם גברים צריכים להיות בטיפול כדי לוודא שהם לא הגורם לאי-פריון, וגם להיבטים נפשיים שונים בתהליך הטיפול עצמו.

חשיבות האמפתיה ללא שיפוט

אנחנו הולכים לרופאים כאשר נוח לנו אותם וכאשר ברור לנו שהם יודעים מספיק על מה שאנחנו צריכים. זה כולל גם נכונות ללמוד דברים חדשים ולהיות יצירתיים כשצריך. רפואת נשים כללית מחייבת גם גישה אמפתית משום שהרבה יותר מאשר בעבר יש מודעות לגישה רגישה ומבינה לנשים.

אנחנו יודעים היום שנשים רבות נתקלות בקשיים עקב החיים המודרניים והלחצים השונים שמתווספים לנשים עובדות ולומדות שגם רוצות לחיות חיים כפי שהן רוצים לחיות, ולכן רופאת נשים שלא תהיה שיפוטית ותהיה מכילה ומבינה בגובה העיניים תהיה עדיפה בעיניהן פי כמה. השיפוטיות שהייתה נהוגה פעם כלפי נשים רבות גרמה להן להירתע מהליכה לרופא נשים ולכן גם הזנחה רפואית במקרים רבים.

כדי לא לשמוע הערות על אורח חייהן ובחירות שונות שלהן כנשים כדאי למצוא רופא או רופאת נשים שמבינה שאין להעיר הערות לא נחוצות למי שאינה מזיקה לבריאותה. כך שבסופו של דבר, האינדיבידואליזם והבחירות של כל אישה הופכים כל מטופלת לאדם בפני עצמו שיש לקבל אותו ולהתאים לו את השירות הטוב ביותר.

ד"ר אוסטרובסקי פולינה - רפואת נשים כללית

הרבה נשים שעוברות אצלי טיפולי פוריות ממשיכות הרבה פעמים לרפואת נשים כללית ואף למעקב הריון. המטופלות שלי יודעות שאצלי הן מקבלות יחס אישי ועדין, הבנה והכלה, וטיפול מקצועי ביותר. אם את מעוניינת ברפואת נשים כללית דרך קופת החולים שלך דעי כי אני עובדת גם עם קופות החולים מכבי ומאוחדת.

לכל שאלה, התייעצות או קביעת פגישה – אני מזמינה אותך למלא את הפרטים באתר או להתקשר למספר הטלפון שלי ואשמח לעזור

או
התקשרו עכשיו

אולי יעניין אותך גם

הפריה חוץ גופית

אבחון בעיות פוריות אצל נשים (וגם גברים) וטיפול כולל בהן, מטיפולים בסיסים עד למורכבים.
הדרך שלך להגשת חלום ההורות מתחילה כאן.

החזרת עוברים

החזרת עוברים לרחם היא השלב הסופי בהפריות חוץ גופיות, המתבצע לאחר שאיבת ביציות, הפריה, גידול העוברים בתנאי מעבדה ועוד. ד"ר פולינה אוסטרובסקי מנוסה במידה המלאה ביותר בביצוע השלב המרגש והחשוב הזה.

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא
053-4239395

מרפאת הפוריות של ד"ר פולינה אוסטרובסקי​

צרו קשר

כתובת: שד' לנטוס טום 26, נתניה, בניין B קומה ראשונה
שעות פעילות:
ימים א', ד' 16:00 – 19:00
יום ו' 8:00 – 13:00

דילוג לתוכן