072-3305573

צילום רחם וחצוצרות

בדיקת צילום רחם - ד"ר אוסטרובסקי פולינה - כמה מילים קטנות

בדיקת רחם וחצוצרות – כשמה כן היא. בדיקת פוריות זה מיועדת לבדוק את תקינות חלל הרחם והאם יש חסימה בחצוצרות המונעת את המעבר של הזרע בדרכו אל הביצית. בטוח תשמעי על הבדיקה הזו המון שמועות ומיתוסים למיניהם. אני פה כדי להסביר לך יותר לעומק על התהליך כי אני מאמינה שברגע שתקבלי מידע על הבדיקה ואופייה, זה יעזור לך להוריד את רמת הלחץ שאת אולי שרויה בה.

תוכן עניינים

למה הרופאה שלחה אותי לצילום רחם וחצוצרות

מכיוון שניסיונות להיכנס להריון לא תמיד זוכים להצלחה יש להבין למה זה קורה ולהתחיל בתהליך ארוך של בדיקות וניסויים שונים בכמה שיטות כדי לבדוק את מצבכן וכדי למצוא את הפתרון הטוב ביותר. הבעיה היא שלמרות שרופאים יכולים להיות אנשי מקצוע מעולים, לא תמיד הם יכולים לתת לכן את התשובות המדויקות אלא רק תוצאות של בדיקות.

למען האמת, אף אחד לא יודע בוודאות אם תצליחו להיכנס להריון כשהכל תקין אבל יש סיבות עלומות משונעות מכן זאת, מלבד לערוך בדיקות מקיפות ויסודיות כדי לקבל תמונה מלאה ככל האפשר של כל היבט בגופכן. עוד לפני שניכנס לנושא הזה של בדיקות חשוב לומר שהליווי האישי והמקצועי שלכן על ידי רופאת נשים שהיא מומחית פוריות הוא חלק חשוב מהתהליך, משום שאז יש לכן למי לפנות ואת מי לשאול ולקבל הנחיות, ומעקב פרטי במהלך הבדיקות והניסיונות להרות. ד"ר אוסטרובסקי מבצעת צילומי רחם גם דרך קופות החולים מאוחדת ומכבי וגם מבצעת צילום רחם פרטי.

אם יש לכן רופאת נשים שאתן סומכות עליה אתן גם יכולות לנסות כל שיטה שיש כדי להרות אם זה מה שהיא ממליצה לכן, בידיעה ברורה שקיבלתן את הייעוץ הרפואי הטוב ביותר למצבכן ולכן לא נותר אלא לציית להנחיות ולהיות אופטימיות וסבלניות.

מדוע צריך לעבור בדיקת צילום רחם?

במהלך הניסיונות להרות אתן עומדות להכיר כמה וכמה בדיקות וטכניקות שמיועדות לבדוק למה כל הניסיונות מסתיימים בכישלון. כדי להבין למה עושים את הבדיקות האלה כגון צילום רחם וחצוצרות צריך לצאת מנקודת הנחה שרופאי נשים מנסים ככל האפשר לחקות את מהלך הדברים בטבע ולא לכפות על הגוף ועל הנפש הליכים מיותרים שאינם תמיד מועילים לו.

בתחילה מחכים שנה כדי לראות אם תהרו באופן טבעי גם כדי לנסות לפוגג את המתח שמתלווה לניסיונות כאלה ולהיכנס לשגרה נכונה וטבעית יותר שמאפשרת זאת. אם זה לא עוזר מתחילים לבדוק הן את הגבר והן את האישה. הבדיקות הן גם מכניות וגם הורמונליות ומקיפות כל היבט שיכול להיות. בדיקות הדם של האישה כוללו גם תמונה הורמונלית ואם אין בעיה עם זה עוברים לבדיקה מכנית של הרחם והחצוצרות. זוהי הבדיקה שנותנת תמונה מבפנים והיא חיונית מאוד.

צילום רחם וחצוצרות

צילום רחם - תשובות לשאלות נפוצות

בדיקת צילום רחם זוהי פעולה רפואית שמבוצעת במכון רנטגן, ומטרתה העיקרית היא לבדוק שהמעבר בחצוצרות נקי וכי חלל הרחם תקין. לעיתים ישנה חסימה בחצוצרות על ידי פקק העשוי ריר וחיידקים המונע את המפגש של הזרע והביצית וזו יכולה להיות הסיבה שבגללה את מתקשה להיכנס להריון.

לפני צילום רחם וחצוצרות יש להודיע לרופא אם סבלת בעבר מדלקות של הרחם והחצוצרות, ובמקרה וידועה לך רגישות ליוד , הזרקת חומר ניגוד, או למאכלי ים. בנוסף, תתבקשי להימנע מקיום יחסי מין כ-48 שעות לפני הבדיקה וכמובן לדווח באם תחווי דימום לא סדיר, או אם יהיה לך חשד להריון. לא פחות חשוב זה להשתדל ולהיכנס לבדיקה כשאת רגועה.

צילום רחם איננו נעשה בהרדמה מקומית אם כי ממליצים לנשים לקחת משככי כאבים לפני הבדיקה. בדומה לבדיקה גניקולוגית, גם בדיקת צילום רחם נעשית באמצעות ספקולום (מכשיר שמרחיב את הנרתיק). הספקולום יכול לגרום לך לאי נוחות ולכן חשוב שתהיי רגועה ורפויה בזמן הבדיקה.

הרבה נשים שואלות את עצמן לקראת הבדיקה האם צילום רחם כואב. יש לציין כי נשים מסוימות אכן חוות כאב גדול יותר מנשים אחרות. ולכן הבדיקה יכולה להכאיב לך. אבל את תמיד צריכה לזכור כי החלום שלך הוא להיות אמא, וכי את מוכנה לעשות הכל על מנת להצליח. גם לידה כואבת ועדיין הרבה נשים יולדות יותר מילד אחד.

יש מצב שתחווי דימום קל לאחר הבדיקה

צילום רחם - תוצאות

אם הצילום גילה בעיות מכניות מסוימות רופאת הנשים שלכן תמליץ על הטיפול הרצוי ותמשיך ללוות אתכן הלאה עד השגת ההריון, אם זה אפשרי. חשוב לתת אמון ברופאה שלכן בדיוק כפי שהיא מתמסרת לטיפול בכן ומלווה אתכן בתקווה כמוכן להצלחה מלאה בניסיונות הכניסה להריון. זה אפשרי במקרים שבהם אפשר להתגבר על המכשולים ומנסים בסבלנות כל כמה זמן שנדרש.

צילום רחם פרטי - ד"ר פולינה אוסטרובסקי

במידה ונשלחת על ידי רופא/ת הנשים שלך לבדיקה, את יכולה כמובן לפנות אליי ואבצע עבורך את הבדיקה באופן פרטי. אני עובדת עם בתי החולים לניאדו , הרצליה מדיקל סנטר ואסותא. באם את מעוניינת לעבור את הבדיקה דרך קופת החולים דעי שאני עובדת עם קופות החולים מכבי ומאוחדת. יש אפשרות להזמין תור לרופא שמבצע את הבדיקה דרך קופה"ח ולחזור אליי להמשך בירור וטיפול פוריות לאחר ביצוע הבדיקה.

מעוניינת בביצוע צילום רחם פרטי?

או
התקשרו עכשיו

אולי יעניין אותך גם

הפריה חוץ גופית

אבחון בעיות פוריות אצל נשים (וגם גברים) וטיפול כולל בהן, מטיפולים בסיסים עד למורכבים.
הדרך שלך להגשת חלום ההורות מתחילה כאן.

החזרת עוברים

החזרת עוברים לרחם היא השלב הסופי בהפריות חוץ גופיות, המתבצע לאחר שאיבת ביציות, הפריה, גידול העוברים בתנאי מעבדה ועוד. ד"ר פולינה אוסטרובסקי מנוסה במידה המלאה ביותר בביצוע השלב המרגש והחשוב הזה.

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא
053-4239395

מרפאת הפוריות של ד"ר פולינה אוסטרובסקי​

צרו קשר

כתובת: שד' לנטוס טום 26, נתניה, בניין B קומה ראשונה
שעות פעילות:
ימים א', ד' 16:00 – 19:00
יום ו' 8:00 – 13:00

דילוג לתוכן