072-3305573

מעקב הריון פרטי

הריון הוא הדבר הכי אינטימי ומרגש שיכול להיות והרופאים שמלווים אותנו בתהליך צריכים להיות קשובים וגם מקצועיים. זהו הרגע שהרבה אנשי צוות רפואי נכנסים לחייכם ואתם צריכים להתמודד עם זה וגם עם השינויים בחייכם. בחירת אנשי המקצוע האלה היא פריבילגיה נהדרת ששמורה לכל מי שצריכה לקבל את הייעוץ המקצועי הטוב ביותר אבל גם לקבל כתף תומכת והבנה מלאה למצבה.

נכון שהריון אינו מחלה אבל היום אנחנו יודעים מתמיד שהוא גם אינו מובן מאליו ולכן חייב לקבל את כל הקשב והאכפתיות והדאגה הנאותים. זה נכון במיוחד אם ההריון הוא תוצאה של מאמץ ממושך להרות והרבה טיפולים מתסכלים ומלאי תקווה. זה אינו מובן מאליו להיות בהריון בתקופה שבה כל כך הרבה מתקשים בכך, ולכן להיות מלווה על ידי רופאת נשים שמבינה אותך והייתה אתך מההתחלה זה הדבר הכי טוב שיכול להיות גם למי שעברה טיפולי פוריות וגם למי שהרתה באופן טבעי.

מה צריך לדעת על מעקב הריון פרטי?

בכל קופת חולים יש לכל אחת אפשרות לבחור את רופא הנשים שלה בשגרה, אבל גם את רופאת הנשים שמלווה אותה בהריון עד הלידה אם היא מרגישה נוח יותר להעביר את המעקב לרופאת נשים אחרת. הבחירה הזאת אינה נעשית בקלות ראש והיא קשורה בהחלט לכימיה שיש לך עם הרופאה ועם הסגל שלה, עם השיטה והגישה שלה להריון ולמעקב ותלויה בתחושה שאת מקבלת כאשר את באה לבדיקות ומקבלת מענה מקצועי אישי אמפתי ומלא מידע על כל שאלה שלך.

אנשים שמרגישים נוח יותר עם רופאים אחרים בתהליך ארוך שנמשך תשעה חודשים צריכים לסמוך על הרופא במאה אחוזים ולהיות בטוחים שהוא מכיר אותם ואת ההיסטוריה שלהם וגם שם לב לשינויים ולסיכונים שעלולים לקרות. הריון יקר וחשוב וזה נכון לכל הנשים, אבל במיוחד כאשר מדובר בהריון מיוחד כמו הריון פונדקאי, הריון לאחר הפריה חוץ גופית וכל הריון אחר שאינו רק הריון "קונבנציונלי" שמוכר לנו.

מה צריך לדעת על עריכת בדיקות בהריון?

בדיקות מתחילות לפני ההריון ובמיוחד אם עוברים טיפול פוריות. כך שתמונת בדיקות הדם המלאה אמורה להיות לרופא ואם יש סיפור משפחתי כלשהו, מחלות גנטיות או נטייה לבעיות רפואיות יש לערוך מעקב רפואי קרוב במיוחד. צריך להיות מעקב צמוד לאורך ההריון ובדיקות אולטרסאונד ובדיקת שקיפות עורפית מחויבת כדי לבדוק את מצב העובר.

בישראל נוטים לעשות יותר בדיקות במהלך ההריון מאשר בחו"ל ולכן חשובה מאוד בחירת הרופא שלכם שמלווה אתכם. הוא צריך להיות בעל ניסיון אבל גם לדבר אתכם בשפה שבגובה העיניים ולהסביר כל שלב, במיוחד אם זאת הפעם הראשונה שלכם או אם יש בעיה כלשהי. בדיקה אחרת שהיה כדאי לעשות לפני ההריון היא בדיקה גנטית לגילוי מחלות אופייניות לפי עדה, ואם לא הספקת אז מומלץ לערוך אותה בשלבים הראשונים של ההריון כדי להיערך נכון לכל מהלך ולכל מצב במקרה הצורך.

מה קורה כאשר מתגלות בבדיקות בעיות?

בדיקות החלבון העוברי, השקיפות העורפית, אולטרסאונד ועוד הן בדיקות שעלולות לתת תוצאות שאינן רצויות. ברור שאלה תוצאות שאף אחד אינו מצפה להן אבל הן נערכות בעיקר כדי לגלות בעיות ולהתמודד אתן בזמן בהצלחה לכאן או לכאן.

בכל מקרה, ההשלכות של תוצאות בדיקה כזאת מחייבות תקשורת טובה עם רופאת הנשים שלכם ולכן הבחירה בה צריכה להיות כזאת שתדעו שיש לכם עם מי לדבר במקרים כאלה מבלי לחוש מועקה ומבלי לקבל מענה מקצועי ואמפתי שיכול לסייע לכם להחליט על הפעולה הנדרשת.

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא
053-4239395

מרפאת הפוריות של ד"ר פולינה אוסטרובסקי​

צרו קשר

כתובת: שד' לנטוס טום 26, נתניה, בניין B קומה ראשונה
שעות פעילות:
ימים א', ד' 16:00 – 19:00
יום ו' 8:00 – 13:00

דילוג לתוכן