072-3305573

טיפולי פוריות: איזה טיפול מתאים לי?

טיפולי פוריות עשו כברת דרך בהציעו תקווה ופתרונות לזוגות ויחידים השואפים להרות. עם ההתקדמות בטכנולוגיית הרבייה, קיימות כיום מספר אפשרויות זמינות, כל אחת עונה על צרכים שונים, רלוונטית לשלל גורמים לאי-פוריות ומתאימה להעדפות שונות.
הפריה חוץ גופית היא הליך שבו הביציות מוחזרות מהשחלות, מופרות עם זרע במעבדה, ולאחר מכן העוברים המתקבלים מועברים לרחם. הפריה חוץ גופית מתאימה למגוון רחב של בעיות פוריות, כולל חצוצרות חסומות, אי פוריות חמורה של גבר ואי פוריות בלתי מוסברת.
התהליך מציע את היתרון של שימוש בבדיקות גנטיות לפני השרשה כדי לסנן עוברים לאיתור הפרעות גנטיות. עם זאת, הפריה חוץ גופית היא בין טיפולי הפוריות היקרים והפולשניים יותר, הדורשים התייחסות מדוקדקת.

טיפולי פוריות

הזרעה תוך רחמית (IUI)

IUI הוא חלופה פחות פולשנית ופחות יקרה בהשוואה ל-IVF. כאן התהליך כרוך בהחדרה ישירה של זרע לרחם סביב זמן הביוץ כדי להקל על ההפריה. IUI מומלץ לרוב לזוגות עם אי פוריות בלתי מוסברת, אי פוריות גברית קלה או נשים עם בעיות ריר צוואר הרחם. זה פחות מורכב מבחינה טכנית מה-IVF אבל בדרך כלל יש לו אחוזי הצלחה נמוכים יותר למחזור.

טיפול הורמונלי

טיפול הורמונלי נועד לשפר את הפוריות על ידי טיפול בחוסר איזון הורמונלי המשפיע על הביוץ וייצור הזרע. זה יכול לכלול תרופות כדי לעורר ביוץ, לשפר את איכות הביציות או להגדיל את ספירת הזרע.
טיפול הורמונלי הוא מרכיב בסיסי הן בפרוטוקולי IVF והן בפרוטוקולים של IUI, אך התהליך יכול לשמש גם כטיפול עצמאי במקרים של תסמונת שחלות פוליציסטיות או ביוץ לא סדיר.

שאיבת ביציות

שאיבת ביציות היא הליך המשמש בהפריה חוץ גופית לאיסוף ביציות מהשחלות של אישה. זה כרוך בהליך כירורגי קל המבוצע תחת הרגעה.
הביציות משמשות לאחר מכן להפריה במעבדה. שאיבת ביציות היא שלב קריטי בתהליך הפריה חוץ גופית ויכולה גם להקדים את הקפאת הביציות לשימור הפוריות.

החזרת עוברים

יש לציין כי החזרת עוברים היא מעט כינוי שגוי שכן העוברים אינם מוצאים מהגוף אלא נוצרים במעבדה באמצעות IVF. לאחר ההפריה, עוברים מנוטרים לגדילה והתפתחות לפני שהם מועברים לרחם או מקפיאים לשימוש עתידי. לשם השוואה, תרומת זרע היא אופציה לזוגות המתמודדים עם אי פוריות גברית, רווקות או זוגות לסביות המעוניינים להרות. זרע תורם יכול לשמש הן בטיפולי IUI והן בטיפולי IVF. בחירת תורם זרע כרוכה בדרך כלל בבחירה מתוך בנק זרע, שבו התורמים נבדקו לאיתור מחלות גנטיות וזיהומיות.

ההבדל בין הקפאת ביציות ועוברים

הקפאת עוברים, או שימור הקפאה, הוא תהליך המאפשר שימור עוברים לשימוש עתידי. אפשרות זו משמשת לעתים קרובות בהפריה חוץ גופית כאשר נוצרים יותר עוברים ממה שניתן להעביר מיד. הקפאת עוברים מספקת הזדמנות לניסיונות מרובים להריון מהליך של הוצאת ביצית בודדת ויכולה גם לשמר פוריות לתכנון משפחה עתידי.
הקפאת ביציות לעומת זאת כוללת שליפה, הקפאה ואחסון של ביציות של אישה. הליך זה נבחר לשימור פוריות, המאפשר לנשים לדחות את הלידה מסיבות אישיות, רפואיות או אחרות. הקפאת ביציות מומלצת במיוחד לנשים העוברות טיפולים שעלולים להשפיע על הפוריות, כגון כימותרפיה.
בסופו של דבר, הבחירה בטיפולי פוריות תלויה בגורמים שונים, לרבות הגורם הבסיסי לאי פוריות, גיל, העדפות אישיות ושיקולים כלכליים. על ידי הבנת הפרטים הספציפיים של כל טיפול, יחידים וזוגות יכולים לקבל החלטות מושכלות בהתייעצות עם מומחה הפוריות שלהם כדי להשיג את מטרות המשפחה.

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא
053-4239395

מרפאת הפוריות של ד"ר פולינה אוסטרובסקי​

צרו קשר

כתובת: שד' לנטוס טום 26, נתניה, בניין B קומה ראשונה
שעות פעילות:
ימים א', ד' 16:00 – 19:00
יום ו' 8:00 – 13:00

דילוג לתוכן