072-3305573

כך תכיני את גופך לקראת תהליך טיפולי פוריות

הכנת הגוף לטיפולי פוריות כוללת שלבים ושיקולים שונים שמטרתם להגביר את הסבירות לתוצאה מוצלחת. תהליך ההכנה לטיפולי פוריות הינו רב-צדדי וכולל התאמות באורח החיים, בהרגלי התזונה ובשיקולים רפואיים. היבט מרכזי בהכנה זו כרוך בהשגה ושמירה על בריאות מיטבית, שיכולה להשפיע באופן משמעותי על יעילות טיפולי הפוריות

סוגים שונים של בעיות פוריות יכולים להיות מטופלים באחוזי הצלחה גבוהים ובטכנולוגיה מתקדמת. עם זאת, כל מומחה פוריות יודע שנדרשות התאמות גם מצד מי שרוצה לעבור את הטיפולים. אז בין אם מדובר על טיפולי IVF או אחרים, ההכנה היא חלק מהטיפול.

שמירה על משקל תקין

ראשית, שמירה על משקל תקין היא קריטית. משקל ממלא תפקיד משמעותי בפוריות; גם מצבי תת משקל וגם מצבים של עודף משקל יכולים להשפיע לרעה על סיכויי ההתעברות.

תזונה מאוזנת, עשירה בחומרים מזינים, ויטמינים ומינרלים, היא חיונית. שילוב מגוון של פירות, ירקות, דגנים מלאים, חלבונים רזים ושומנים בריאים יכולים לספק את אבות המזון הדרושים לבריאות הרבייה האופטימלית.

מה לגבי פעילות גופנית?

פעילות גופנית סדירה היא מרכיב חיוני נוסף בהכנה. פעילות גופנית מסייעת בשמירה על משקל תקין, הפחתת מתח ושיפור הרווחה הכללית, כל אלו מועילים לפוריות. עם זאת, חשוב לאזן בין פעילות גופנית למנוחה: פעילות גופנית מופרזת עלולה להיות מנוגדת למאמצי הפוריות.

אף פעם לא מוקדם מדי להפסיק לעשן ולשתות אלכוהול

הפסקת הרגלים מזיקים כמו עישון וצריכת אלכוהול מופרזת היא הכרחית. עישון נקשר להפחתת הפוריות אצל גברים ונשים כאחד ויכול להשפיע גם על בריאותו של תינוק עתידי.

באופן דומה, אלכוהול יכול להשפיע לרעה על הפוריות ויש לצרוך אותו במתינות או להימנע ממנו. גם כאן, אין הבדל בין טיפולי פוריות מהסוג של הזרעה תוך רחמית לבין סוגים אחרים של טיפולים שמומלצים על ידי הרופאים או הרופאות.

איך את מנהלת את המצבים הרפואיים שלך?

ניהול מצבים רפואיים הוא גם היבט מרכזי בהכנת הגוף לטיפולי פוריות. מצבים כמו סוכרת, הפרעות בבלוטת התריס וחוסר איזון הורמונלי יכולים להשפיע על הפוריות.

עבודה צמודה עם ספק שירותי בריאות כדי לנהל את התנאים הללו בצורה יעילה היא חיונית. זה עשוי לכלול נטילת תרופות שנקבעו, ביצוע בדיקות סדירות ומעקב צמוד אחר בריאותו.

תרופות ותוספי תזונה – כל מה שצריך לקחת בחשבון

תרופות ותוספי מזון ממלאים תפקיד בשלב הכנה זה. תרופות מסוימות יכולות להשפיע על הפוריות, לכן חשוב לדון בכל התרופות הנוכחיות עם רופאים ועם קופת החולים. בנוסף, תוספי מזון כגון חומצה פולית מומלצים לעתים קרובות כדי לשפר את הפוריות ולתמוך בהריון בריא.

הכנה גופנית כוללת גם ניהול מתחים

ניהול מתחים הוא היבט חשוב נוסף, שמהווה חלק בלתי נפרד מהנושא של הכנת הגוף ברמה הרפואית. רמות גבוהות של מתח יכולות להשפיע על האיזון ההורמונלי ועל הביוץ. עיסוק בטכניקות הרפיה, כגון יוגה או מדיטציה, יכול להועיל בניהול מתח.

לבסוף, התייעצות קבועה עם מומחה פוריות היא חיונית. פגישות אלו מספקות הזדמנות לדון בכל חשש, לעבור הערכות פוריות הכרחיות ולקבל ייעוץ מותאם אישית על הכנה לטיפולי פוריות.

לסיכום, הכנת הגוף לטיפולי פוריות היא תהליך מקיף הכולל התאמות באורח החיים, שינויים תזונתיים, שיקולים רפואיים וניהול מתחים. לכל שלב תפקיד חיוני בהגברת המוכנות של הגוף לטיפולי פוריות ולדרך לקראת ההתעברות. מומלץ תמיד לעבוד בשיתוף פעולה הדוק עם ספקי שירותי בריאות כדי להתאים את ההכנות הללו לצרכים ולתנאים האישיים.

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא
053-4239395

מרפאת הפוריות של ד"ר פולינה אוסטרובסקי​

צרו קשר

כתובת: שד' לנטוס טום 26, נתניה, בניין B קומה ראשונה
שעות פעילות:
ימים א', ד' 16:00 – 19:00
יום ו' 8:00 – 13:00

דילוג לתוכן