ד"ר אוסטרובסקי פולינה - לוגו
 
 
 
 
 
 
 
072-3305573
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

החזרת עוברים

 
 
הישארו מעודכנים
 
Facebook
 
 
 
 
 

החזרת עוברים לרחם בהפריה חוץ גופית

 
הרגע שכולם חיכו לו, הרגע שבו ייקבע גורל כל התהליך והטבע יעשה את שלו לאחר שעשיתם את כל מה שיכולתם לעשות בעזרת רופאת הנשים שלכם, הוא רגע החזרת העוברים לרחם של האמא או האמא הנושאת אם בחרתם בהליך פונדקאות. טיפולי פוריות שמגיעים לשלב החזרת העוברים נמצאים ברגע הקריטי שלהם ולכן ברור למה יש כל כך הרבה מטען רגשי וכל כך הרבה מתח משולב בהקלה, אופטימיות זהירה והמון תקוות.

זה הרגע שבו גם רופאת הנשים שלכם תומכת בכם הכי הרבה, נוסף לביצוע ההליך עצמו במיומנות ובמקצועיות רבה. אם בחרתם ברופא נשים שאתו נוח לכם לדבר ולחלוק את הרגעים האלה, לתת בו אמון וללכת אתו יד ביד את כל הדרך, זה בוודא מקל עליכם לעשות זאת עם מישהו שאתם סומכים עליו ויודעים שהוא איש המקצוע הנכון.
 

מידע כללי על החזרת עוברים

 
כל מי שעובר טיפולי פוריות או נעזר בפונדקאית במקרה של בעיות מכניות או זוג חד מיני, יודע שכל הטיפולים מתוזמנים ומדודים לפי ימים ושעות, זאת כדי לתפוס את הרגע הנכון של כל שלב כדי להשיג הריון. מעקב ביציות מודד ימים ומילימטרים, עוברים נמדדים לפי שעות שעברו לאחר ההפריה. העוברים שמופרים במעבדה לאחר שאיבת הביציות מוחזרים בין 48 ל-72 שעות לאחר ההפריה לצורך השרשתם ברירית הרחם וכדי שימשיכו להתפתח ברחם ובאמצעות צינורית החדרה דרך צוואר הרחם.

הרופא בודק את המסלול באולטרסאונד כדי לוודא שהחזרת העוברים עברה בשלום, ומרגע זה נגמרת מעורבותו ומתחיל השלב שבו על הגוף לעשות את שלו ולקלוט את ההריון. זהו השיא והפינאלה של כל תהליך ההפריה החוץ גופית ומכאן מתחילה ההתמודדות המורכבת ביותר עם ההמתנה.
 
הריון לאחר תהליך החזרת עוברים
 

תשובות לכל השאלות בנושא החזרת עוברים

 
Share on Facebook
Tweet
Share by Email
 
כאמור, החזרת עוברים היא השלב האחרון בתהליך של הפריה חוץ גופית, לאחר שהביציות נשאבו והופרו במעבדה. הביצית המופרית מוחזרת אל הרחם בתקווה שתיקלט, תשתרש ברירית הרחם ויתפתח בעקבות זאת הריון תקין שיסתיים בלידה. אם את חושבת לעבור את התהליך לבטח יש לך הרבה שאלות. מקווה שתמצאי את התשובות כאן:
 
 
 

כמה ימים לאחר הפריית המעבדה מתבצעת החזרת העוברים?

 

באילו מקרים החזרת העוברים תתבצע מאוחר יותר?

 

כמה עוברים מומלץ להחזיר לרחם?

 

באילו מקרים יוחזרו יותר משני עוברים?

 

כיצד מבוצעת החזרת עוברים?

 

מהם הסימנים להשתרשות ולקליטת עוברים שהוחזרו לאחר הפריה חוץ גופית? 

 

האם יש תופעות לוואי להחזרת עוברים?

 

האם עשויים להופיע כאבים לאחר החזרת עוברים?

 

מהן ההמלצות לתקופת ההתאוששות לאחר החזרת עוברים?

 
 

חשיבות התמיכה הנפשית

 
רבות כבר דובר על התמיכה הנפשית שכל מטופלי פוריות זקוקים לה וזה צריך לבוא הן מהבית והמשפחה והן מהגורמים המטפלים. הידע והניסיון אינם מספיקים כדי לתת תחושה טובה ונוחה למטופלים. מלבד תשובות מלאות לכל שאלה מטופלת צריכה לקבל גם את התמיכה הרגשית מצב רופא כזה, שיענה לה נכון כשהיא מתוחה ולחוצה, ואפילו פוחדת.

זהו מצב טבעי שרופאי פריון אמורים לטפל בו באמפתיה גדולה ובמקסימום הבנה ופניות נפשית. בזמן זה טוב שיש לך רופא או רופאת נשים שיש לך תקשורת טובה אתה ואת יכולה לקבל ממנה את שיחת המוטיבציה והעידוד ואת יודעת שהיא אתך במאה אחוזים.

מעניין לראות שתחום זה של רפואת פריון גורם לרופאים להיות מעורבים יותר יחסית מתחומים אחרים, בחיי המטופלים שלהם ובמה שהם עוברים. ההזדהות והמסירות מגיעות לדרגה כזאת של אמון וחום מצד הרופא. אם בחרתם רופא שאתו אפשר לדבר אפשר לפרוק את המתחים ואת החששות ולקבל עידוד גם כאשר נכשלים בתהליך וצריכים לחכות כדי לנסות פעם נוספת.
 

הטבע עוזר לאישה מרגע זה

 
אם בטיפולים פוריות נשים רבות מרגישות שנלקחת מהן הטבעיות של מחזור הפוריות והכניסה להריון, הרי שמרגע החזרת העוברים התפקיד חוזר להיות שלה במלואו. בטבע, הביצית המופרית עוברת לרחם מהחצוצרה לאחר חמישה ימים להשרשה ברירית ובהליך מלאכותי שלב הבלסטוציסט אמור להתבצע אחר כך ולהתחיל לפתח הריון.

זה חשוב מאוד שנשים לא ירגישו חוסר אונים אלא יתחזקו בהרגשתן שגישה חיובית ואופטימיות יעזרו עוד יותר להתמודד עם הטיפול ועם התוצאות. זה גם תפקיד הרופא להסביר לנשים וללוות אותן ליווי רגשי מרגע זה כדי שיוכלו לפתח גם חוסן נפשי להתמודד עם כל תוצאה. הכי חשוב לדעת שכדאי ומומלץ לנסות שוב ושוב אם זה אפשרי, ולא לאבד תקווה.
 
לכל שאלה, התייעצות או קביעת פגישה - אני מזמינה אותך למלא את הפרטים באתר או להתקשר למספר הטלפון שלי ואשמח לעזור
 
 
 
או
 
התקשרו עכשיו
 
 
 
 
 
 
אולי יעניין אותך גם