מומחה פוריות

072-3305573

הזרעה תוך רחמית IUI – ד"ר אוסטרובסקי פולינה

שלב ראשון - הזרעה תוך רחמית IUI (הזרעה מלאכותית)

הזרעה תוך רחמית IUI זהו למעשה תהליך הזרעה מלאכותית שבו למעשה אנו עוזרים לזוגות להיכנס להריון בדרך שאינה קיום יחסי מין. מסיבות אלו או אחרות, לא מצליח הזוג להגיע למצב של הפריה טבעית. לעיתים אין סיבה ידועה ולעיתים מצב זה נגרם כתוצאה מסיבות רפואיות כלשהן. במרפאה שלי אני מבצעת הפריה. אחד מהתהליכים שאני מבצעת עבור מטופלותיי זה הזרעה תוך רחמית. התהליך איננו מתבצע במרפאתי הפרטית, אלא בבתי החולים עימם אני עובדת.

ד"ר אוסטרובסקי פולינה - הזרעה תוך רחמית IUI

הניסיון הראשון עבור נשים שלא ידועה בעיה רפואית המונעת כניסתן ללהריון

זוגות שפונים לטיפולי פוריות וגם נשים שרוצות להיות אמהות יחידניות, בטוחים שהשלב הראשון בשיטות הפריון היא הפרוצדורה שכוללת הפריה חוץ גופית, כאשר זהו שלב מתקדם בדרך כלל. במידה ועברת בדיקת פוריות ולא התגלתה בעיה רפואית שמונעת ממך להיכנס להריון, ויש סיכוי רב להיכנס להריון בצורה טבעית. לכן תמיד נעדיף לנסות קודם כל הזרעה מלאכותית שנקראת "הזרעה תוך רחמית". במצב הרגיל והתקין של הדברים הריון מושג בלי בעיה תוך חדירה של הזרע לרחם והפריית הביצית.

הזרעה תוך רחמית - סיכויי הצלחה

כאשר רוצים להרות כאמא יחידנית, או כשיש בעיות רפואיות מסוימות שגורמות להליך הפריה חוץ גופית להיות לא יעיל, אין ברירה אלא להיעזר בהליך הזרעה תוך רחמית. זהו השלב הראשוני והפשוט ביותר של טיפולי פוריות והוא נושא סיכויים רבים להצלחה דווקא בגלל מיעוט השלבים וההתערבות החיצונית בכל שלבי ההפריה. זה תלוי כמובן במצב הבריאותי של האמא ועדיין תלוי בטבע שיעשה את שלו, אבל אין ספק שזהו חיקוי מצוין של תהליך ההפריה הטבעי שמניב הריונות ולידות. סיכויי ההצלחה של הזרעה תוך רחמית תלוי במספר גורמים כגון גיל האישה, בעיות רפואיות אם יש, וכן גורמים הקשורים לבריאותו של הגבר.

מה חשוב לדעת על הזרעה תוך רחמית IUI?

תהליך הזרעה תוך רחמית IUI מעניק תקווה לזוגות רבים כאשר יחסי מין רגילים אינם מצליחים לגרום להריון. הזרעה מלאכותית היא ההחלפה שנעשית על ידי הרופא כדי להחזיר זרע לרחם ולשפר את הסיכוי להיכנס להריון. חשוב לדעת שמדובר אך ורק בביציות ובזרע תקינים ובריאים, בין אם מדובר בזרע מבנק הזרע ובין אם מדובר בזרע של בן הזוג.

אין כאן שלב ביניים נוסף של התערבות בתהליך ההפריה מלבד החדרת הזרע והציפייה לכך שהוא יפרה את הביצית. כך שאין צורך אפילו בשאיבת ביציות ובהפריה חוץ גופית. עם זאת, במקרה כזה, מי שעובר את הטיפול במעבדה הוא הזרע שעובר השבחה כדי לשפר את התנועתיות שלו ונבחרים רק הזרעים האיכותיים ביותר. כל זה מבטיח שיש לזרע סיכוי טוב יותר להפרות את הביצית ולכן גם סיכוי כמעט ודאי להריון.

למי נועד תהליך הזרעה מלאכותית (IUI)?

גברים שיש להם בעיית פוריות מסוימת אבל עדיין אפשר להשביח את הזרע שלהם הם מועמדים טובים להזרעה מלאכותית, לאחר טיפול מעבדה, כמובן. זה קורה גם למי שיש לו בעיה מכנית של זקפה ובין אם בעיית איכות ותנועתיות של הזרע. זה קורה גם לגברים שעוברים טיפולים שונים במחלות קשות שעלולים לפגוע באשכים.

לגברים אלה הקפאת זרע היא הפתרון הנכון ולאחר מכן הזרעה תוך רחמית שמניבה הריון. מדובר במנות זרע שמוקפאות לעתיד ולכן אפשר להשתמש בהן בדיוק כמו שעושים עם ביציות מוקפאות. השיטה מצוינת גם לנשים שיש להן בעיה רפואית שמקשה עליהן. זה קורה לנשים שאצלן הזרע לא עובר מהנרתיק לרחם ולכן לא יכול להיקלט הריון. בהזרעה מזריקים ישירות לרחם והנרתיק אינו מונע עוד בגלל הרירית שלו את תנועת הזרע.

הזרעה תוך רחמית IUI

תרשים המסביר את השלבים של הזרעה תוך רחמית (IUI)

בעיות פריון נשיות נוספות שמובילות נשים לפנות להזרעה תוך רחמית

בשנים האחרונות גדלה המודעות למחלה שנקראת אנדומטריוזיס, שגורם לנשים רבות סבל רב, דימומים כבדים, כאבים חזקים ובעיות פריון. לנשים כאלה טיפולי פוריות הם כמעט עדרך היחידה להיכנס להריון ולכן הזרעה תוך רחמית IUI היא שיטה טובה בהתאם לתסמינים שמהם היא סובלת.

אם מצבה אינו חמור באופן קיצוני אפשר לנסות זאת אם אין הידבקויות קשות, הצטלקויות וחסימות קיצוניות כתוצאה מהמחלה. כמו כן, רצוי לדעת כי יש מקרים של עקרות שאי אפשר למצוא לה סיבה רפואית והקליטה של הזרע פשוט אינה קורית. כאשר לא מזהים בעיה רפואית שעלולה להפריע גופנית, מכנית או הורמונלית, מנסים הזרעה כדי לנסות בדרך זאת למקרה שזה יעבוד.

נשים נוספות שנעזרות בכך הן נשים שבחרו בבנק הזרע כאמהות יחידניות וזו הדרך היחידה להחדיר את הזרע לרחם, בעזרת רופא נשים.

תהליך הזרעה | ד"ר אוסטרובסקי פולינה מומחית לפוריות

אם את מחפשת רופאת פוריות המתמחה בהזרעה תוך רחמית, אני מזמינה אותך אל המרפאה שלי לייעוץ. נוכל לבדוק האם זו באמת השיטה המתאימה לך, לדבר על התהליך ועל מה שמצפה לך. טיפולי הזרעה תוך רחמית IUI אני מבצעת בבתי החולים הבאים: ב״ח לניאדו , הרצליה מדיקל סנטר ו ב״ח אסותא.

את כמובן מוזמנת ליצור קשר ולמלא פרטים באתר או להתקשר אליי ואשמח לענות על כל שאלה!

אולי יעניין אותך גם

צילום רחם וחצוצרות

תפקוד תקין של הרחם והחצוצרות הוא תנאי הכרחי לפוריות האישה. במרפאה ניתן לבצע צילום רחם וחצוצרות, במטרה לאתר בעיות מבניות או תפקודיות ולהציע להן מענה מקיף.

בדיקות פוריות

אבחון בעיות פוריות אצל נשים (וגם גברים) וטיפול כולל בהן, מטיפולים בסיסים עד למורכבים.
הדרך שלך להגשת חלום ההורות מתחילה כאן.

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא
053-4239395

דילוג לתוכן