ד"ר אוסטרובסקי פולינה - לוגו
 
 
 
 
 
 
 
072-3305573
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

תהליך שאיבת ביציות

 
 
הישארו מעודכנים
 
Facebook
 
 
 
 
 

שימור פוריות בשנת 2021

 
בימינו עומדות בפנינו הרבה יותר אפשרויות לעזור למי שרוצה להיכנס להריון ומתקשה לעשות זאת בדרך הטבעית או אפילו בהזרעה תוך רחמית רגילה, שמחקה את הליך הכניסה להריון בדרך הטבע. הטכנולוגיות החדישות בטיפולי הפוריות כוללים גם הכנות נפרדות לפני ההפריה שכוללות טיפול בביציות. הבעיות שמונעות כניסה להריון אמנם מגוונות אבל כמובן שללא ביציות אי אפשר לעשות זאת.

שימור פוריות, או שאיבת ביציות, נעשית בגלל סיבות שונות, הן בטיפולי פוריות והן אצל מי שרוצה להרות בעתיד ורוצה להבטיח הקפאת ביציות בגיל צעיר. הטיפול דומה וגורם להבשלת כמה שיותר זקיקים מבלי לגרום לנזק רפואי לאישה שנקרא גירוי יתר של השחלה, ואת ההליך כולו מבצעים אצל רופא הנשים שלך, בפיקוח ובבקרה מדויקת כדי להגיע לרגע הנכון.
 

למה חשוב לעבור הליך שאיבת ביציות עם מי שנוח לך אתו?

 
זה נכון שבכל טיפולי הפוריות חשוב ללכת לבחור רופא נשים שמתקשר אתך כמו שאת מצפה ממנו ומקבלת ממנו את כל התשובות. גם התחושה הנוחה לעבור הליכים כל כך מורכבים ולהפקיד את גופך בידיו בוודאי קובעת. הליך שאיבת ביציות מחייב לא רק תשומת לב רבה למצבך אלא גם מעקב צמוד כדי לא להחמיץ את הרגע הנכון שבו הזקיקים מגיעים לגודל הנכון לפני פקיעתם.

משום כך, את צריכה לעשות זאת עם רופא נשים שאת מקבלת ממנו מענה מדויק לכל השאלות, מקבלת הסברים על כל שלב כולל הסיכונים והסיכויים, הבעיות והציפיות ואת התמונה המלאה של מצבך ושל מה שהתגלה בטיפול.
 
שאיבת ביציות לשימור פוריות
 

מה צריך לדעת על שאיבת ביציות?

 
שימור פוריות זהו הליך מאוד נפוץ בימינו שעושים אותו להרבה נשים, במיוחד כאשר מגיעים לשלב שבו יש להפרות את הביצית מחוץ לרחם. שלב זה מגיע לאחר שכל הניסיונות האחרים להרות בדרכים אחרות נכשלו והגיעו למסקנה שחובה לשאוב ביציות כי זהו הסיכוי היחיד, בהפריה חוץ גופית.

זה יכול לקרות בגלל בעיה בזרע האב שאינו יכול לנוע ולחדור את דופן הביצית, זה יכול להיות בגלל בעיות מכניות של הרחם והחצוצרות או מחלות גנטיות מסוימות שמחייבות הנדסה גנטית מסוימת שנקראת מיקרומניפולציה וזה קורה כאשר נעזרים בתורמת ביציות. טכנית, הביציות נשאבות באמצעות מחט שמחוברת למכשיר אולטרסאונד וגינאלי וכך אפשר לשלוט בהליך במדויק. דוקרים את הזקיקים לשאיבת הביצית יחד עם הנוזל שבהם ומעבירים למעבדה שבודק תאם הן בשלות.

חשוב לדעת שהליך זה נעשה בהנחה שהזקיקים מלאים והביציות שבהם תקינות, אולם לא פעם קורה שהזקיקים ריקים או שהביציות אינן איכותיות ומבוגרות מדי או פשוט פגומות. זהו השלב שבו יש להחליט כיצד ממשיכים. בדרך כלל, מדובר בחיפוש תורמת ביצית להריון.
 

חשיבות הרגישות והמצב הרפואי

 
זה נשמע כמעט טריוויאלי היום לשאוב ביציות אבל מדובר באמת בהליך שהוא רגיש ומחייב מיומנות רבה של רופא הנשים שלך. מדובר בקביעה מדויקת של מינון ההורמונים שתקבלי על מנת להגיע למספר נאות של ביציות בשאיבה, כדי שיישארו כמה שיותר ביציות איכותיות שאפשר יהיה להפרות ולהחזיר.

המינון חייב להיות מדויק גם כדי לא לפגוע בך בגירוי יתר של השחלות, מצב שאינו תקין ואינו בריא לך בהתחשב בעובדה שגם ככה כל טיפולי הפוריות מחייבים הזרקת הורמונים רבים. כמו כן, למרות המעקב המדויק אחר התפתחות הביציות, עדיין צריך לחשב נכון את הזמן המדויק לביצוע הפרוצדורה כך שהביציות בשלות.

ההליך עצמו נעשה בהרדמה מלאה למרות שאינו אורך יותר מרבע שעה לערך. ההרדמה חיונית בגלל כאבי הדקירה והשאיבה, ואחר כך זמן מנוחה לצורך התאוששות ולוודא שהכל בסדר אחר כך. על תופעות לוואי אפשריות רצוי לשאול את רופא הנשים שלך כדי להיות מוכנה.
 
תהליך שאיבת ביציות במרפאה פרטית
 

שאיבת ביציות בטיפולי

 
ועכשיו בנימה אישית. במרפאת הפוריות שלי כל מטופלת שלי יודעת שהיא מקבלת ממני לא רק את הטיפול הטוב ביותר, אלא גם שהיא מקבלת ממני יחס כמו שמגיע לכל מי שמגיעה למרפאה פרטית. אני לוקחת את המקצוע שלי מאוד ברצינות וחשוב לי שכל המטופלות שלי יהיו מרוצות. יש לי נסיון רב בנושא שימור פוריות ושאיבת ביציות והרבה סיפורי הצלחה. הרבה מטופלות שהצלחתי בטיפולי הפוריות שלהן בחרו להישאר אצלי גם למעקב ההריון. חשוב לציין שהפרוצדורה של שאיבת הביציות נעשית על ידי באחד משלושת בתי החולים עימם אני עובדת: בי"ח לניאדו, מדיקל סנטר ובי"ח אסותא.

אז אם את חושבת לעבור תהליך שאיבת ביציות או לקראת התהליך, ואת מחפשת רופאה פרטית שתיתן לך את תשומת הלב, היחס, הרגישות לה את זקוקה ותעניק לך את הטיפול בצורה הטובה ביותר, אני כאן בשבילך!

צרי קשר בטלפון או מלאי את הפרטים בטופס מטה ואחזור אליך בהקדם!