ד"ר אוסטרובסקי פולינה - לוגו
 
 
 
 
 
 
 
072-3305573
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

צילום רחם וחצוצרות

 
 
הישארו מעודכנים
 
Facebook
 
 
 
 
 

צילום רחם - ד"ר אוסטרובסקי פולינה - כמה מילים קטנות

 
בדיקת רחם וחצוצרות – כשמה כן היא. בדיקה זה מיועדת לבדוק את תקינות חלל הרחם והאם יש חסימה בחצוצרות המונעת את המעבר של הזרע בדרכו אל הביצית. בטוח תשמעי על הבדיקה הזו המון שמועות ומיתוסים למיניהם. אני פה כדי להסביר לך יותר לעומק על התהליך כי אני מאמינה שברגע שתקבלי מידע על הבדיקה ואופייה, זה יעזור לך להוריד את רמת הלחץ שאת אולי שרויה בה.
 

למה הרופאה שלחה אותי לצילום רחם וחצוצרות

 
מכיוון שניסיונות להיכנס להריון לא תמיד זוכים להצלחה יש להבין למה זה קורה ולהתחיל בתהליך ארוך של בדיקות וניסויים שונים בכמה שיטות כדי לבדוק את מצבכן וכדי למצוא את הפתרון הטוב ביותר. הבעיה היא שלמרות שרופאים יכולים להיות אנשי מקצוע מעולים, לא תמיד הם יכולים לתת לכן את התשובות המדויקות אלא רק תוצאות של בדיקות.

למען האמת, אף אחד לא יודע בוודאות אם תצליחו להיכנס להריון כשהכל תקין אבל יש סיבות עלומות משונעות מכן זאת, מלבד לערוך בדיקות מקיפות ויסודיות כדי לקבל תמונה מלאה ככל האפשר של כל היבט בגופכן. עוד לפני שניכנס לנושא הזה של בדיקות חשוב לומר שהליווי האישי והמקצועי שלכן על ידי רופאת נשים שהיא מומחית פוריות הוא חלק חשוב מהתהליך, משום שאז יש לכן למי לפנות ואת מי לשאול ולקבל הנחיות, ומעקב פרטי במהלך הבדיקות והניסיונות להרות. ד"ר אוסטרובסקי מבצעת צילומי רחם גם דרל קופות החולים מאוחדת ומכבי וגם מבצעת צילום רחם פרטי.

אם יש לכן רופאת נשים שאתן סומכות עליה אתן גם יכולות לנסות כל שיטה שיש כדי להרות אם זה מה שהיא ממליצה לכן, בידיעה ברורה שקיבלתן את הייעוץ הרפואי הטוב ביותר למצבכן ולכן לא נותר אלא לציית להנחיות ולהיות אופטימיות וסבלניות.
 

מדוע צריך לעבור צילום רחם?

 
במהלך הניסיונות להרות אתן עומדות להכיר כמה וכמה בדיקות וטכניקות שמיועדות לבדוק למה כל הניסיונות מסתיימים בכישלון. כדי להבין למה עושים את הבדיקות האלה כגון צילום רחם וחצוצרות צריך לצאת מנקודת הנחה שרופאי נשים מנסים ככל האפשר לחקות את מהלך הדברים בטבע ולא לכפות על הגוף ועל הנפש הליכים מיותרים שאינם תמיד מועילים לו.

בתחילה מחכים שנה כדי לראות אם תהרו באופן טבעי גם כדי לנסות לפוגג את המתח שמתלווה לניסיונות כאלה ולהיכנס לשגרה נכונה וטבעית יותר שמאפשרת זאת. אם זה לא עוזר מתחילים לבדוק הן את הגבר והן את האישה. הבדיקות הן גם מכניות וגם הורמונליות ומקיפות כל היבט שיכול להיות. בדיקות הדם של האישה כוללו גם תמונה הורמונלית ואם אין בעיה עם זה עוברים לבדיקה מכנית של הרחם והחצוצרות. זוהי הבדיקה שנותנת תמונה מבפנים והיא חיונית מאוד.
 
צילום רחם וחצוצרות פרטי במרפאת פוריות
 

צילום רחם - תשובות לשאלות נפוצות

 
 

אז מה זה בעצם בדיקת צילום רחם?

 

האם אתבקש בהכנות מיוחדות לפני צילום רחם?

 

האם צילום רחם נעשה בהרדמה מקומית?

 

האם צילום רחם כואב?

 

האם אחווה דימום לאחר הבדיקה?

 

לאחר הצילום

 
אם הצילום גילה בעיות מכניות מסוימות רופאת הנשים שלכן תמליץ על הטיפול הרצוי ותמשיך ללוות אתכן הלאה עד השגת ההריון, אם זה אפשרי. חשוב לתת אמון ברופאה שלכן בדיוק כפי שהיא מתמסרת לטיפול בכן ומלווה אתכן בתקווה כמוכן להצלחה מלאה בניסיונות הכניסה להריון. זה אפשרי במקרים שבהם אפשר להתגבר על המכשולים ומנסים בסבלנות כל כמה זמן שנדרש.
 

צילום רחם פרטי בטיפולי

 
במידה ונשלחת על ידי רופא/ת הנשים שלך לבדיקה, את יכולה כמובן לפנות אליי ואבצע עבורך את הבדיקה באופן פרטי. אני עובדת עם בתי החולים לניאדו , הרצליה מדיקל סנטר ואסותא. באם את מעוניינת לעבור את הבדיקה דרך קופת החולים דעי שאני עובדת עם קופות החולים מכבי ומאוחדת. יש אפשרות להזמין תור לרופא שמבצע את הבדיקה דרך קופה"ח ולחזור אליי להמשך בירור וטיפול פוריות לאחר ביצוע הבדיקה.

מעוניינת בביצוע צילום רחם פרטי או דרך קופה"ח?
 
 
 
או
 
התקשרו עכשיו
 
 
 
 
 
 
אולי יעניין אותך גם