ד"ר אוסטרובסקי פולינה - לוגו
 
 
 
 
 
 
 
072-3305573
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

הזרעה תוך רחמית IUI - ד"ר אוסטרובסקי פולינה

 
 
הישארו מעודכנים
 
Facebook
 
 
 
 
 

שלב ראשון - הזרעה תוך רחמית IUI

 
זוגות שפונים לטיפולי פוריות וגם נשים שרוצות להיות אמהות יחידניות, בטוחים שהשלב הראשון בשיטות הפריון היא הפרוצדורה שכוללת הפריה חוץ גופית, כאשר זהו שלב מתקדם בדרך כלל. אם אין בעיה רפואית אחרת ויש סיכוי רב להיכנס להריון בצורה טבעית, מעדיפים לנסות קודם כל הזרעה תוך רחמית. במצב הרגיל והתקין של הדברים הריון מושג בלי בעיה תוך חדירה של הזרע לרחם והפריית הביצית.
 

סיכויי הצלחה של הזרעה תוך רחמית

 
כאשר רוצים להרות כאמא יחידנית, או כשיש בעיות רפואיות מסוימות שגורמות להליך הפריה חוץ גופית להיות לא יעיל, אין ברירה אלא להיעזר בהליך הזרעה תוך רחמית. זהו השלב הראשוני והפשוט ביותר של טיפולי פוריות והוא נושא סיכויים רבים להצלחה דווקא בגלל מיעוט השלבים וההתערבות החיצונית בכל שלבי ההפריה. זה תלוי כמובן במצב הבריאותי של האמא ועדיין תלוי בטבע שיעשה את שלו, אבל אין ספק שזהו חיקוי מצוין של תהליך ההפריה הטבעי שמניב הריונות ולידות.
 

מה חשוב לדעת על הזרעה תוך רחמית?

 
תהליך הזרעה תוך רחמית מעניק תקווה לזוגות רבים כאשר יחסי מין רגילים אינם מצליחים לגרום להריון. הזרעה מלאכותית היא ההחלפה שנעשית על ידי הרופא כדי להחזיר זרע לרחם ולשפר את הסיכוי להיכנס להריון. חשוב לדעת שמדובר אך ורק בביציות ובזרע תקינים ובריאים, בין אם מדובר בזרע מבנק הזרע ובין אם מדובר בזרע של בן הזוג.

אין כאן שלב ביניים נוסף של התערבות בתהליך ההפריה מלבד החדרת הזרע והציפייה לכך שהוא יפרה את הביצית. כך שאין צורך אפילו בשאיבת ביציות ובהפריה חוץ גופית. עם זאת, במקרה כזה, מי שעובר את הטיפול במעבדה הוא הזרע שעובר השבחה כדי לשפר את התנועתיות שלו ונבחרים רק הזרעים האיכותיים ביותר. כל זה מבטיח שיש לזרע סיכוי טוב יותר להפרות את הביצית ולכן גם סיכוי כמעט ודאי להריון.
 

למי נועד תהליך IUI?

 
גברים שיש להם בעיית פוריות מסוימת אבל עדיין אפשר להשביח את הזרע שלהם הם מועמדים טובים להזרעה כזאת, לאחר טיפול מעבדה, כמובן. זה קורה גם למי שיש לו בעיה מכנית של זקפה ובין אם בעיית איכות ותנועתיות של הזרע. זה קורה גם לגברים שעוברים טיפולים שונים במחלות קשות שעלולים לפגוע באשכים.

לגברים אלה הקפאת זרע היא הפתרון הנכון ולאחר מכן הזרעה תוך רחמית שמניבה הריון. מדובר במנות זרע שמוקפאות לעתיד ולכן אפשר להשתמש בהן בדיוק כמו שעושים עם ביציות מוקפאות. השיטה מצוינת גם לנשים שיש להן בעיה רפואית שמקשה עליהן. זה קורה לנשים שאצלן הזרע לא עובר מהנרתיק לרחם ולכן לא יכול להיקלט הריון. בהזרעה מזריקים ישירות לרחם והנרתיק אינו מונע עוד בגלל הרירית שלו את תנועת הזרע.
 

בעיות פריון נשיות נוספות

 
בשנים האחרונות גדלה המודעות למחלה שנקראת אנדומטריוזיס, שגורם לנשים רבות סבל רב, דימומים כבדים, כאבים חזקים ובעיות פריון. לנשים כאלה טיפולי פוריות הם כמעט עדרך היחידה להיכנס להריון ולכן הזרעה תוך רחמית היא שיטה טובה בהתאם לתסמינים שמהם היא סובלת.

אם מצבה אינו חמור באופן קיצוני אפשר לנסות זאת אם אין הידבקויות קשות, הצטלקויות וחסימות קיצוניות כתוצאה מהמחלה. כמו כן, רצוי לדעת כי יש מקרים של עקרות שאי אפשר למצוא לה סיבה רפואית והקליטה של הזרע פשוט אינה קורית. כאשר לא מזהים בעיה רפואית שעלולה להפריע גופנית, מכנית או הורמונלית, מנסים הזרעה כדי לנסות בדרך זאת למקרה שזה יעבוד.

נשים נוספות שנעזרות בכך הן נשים שבחרו בבנק הזרע כאמהות יחידניות וזו הדרך היחידה להחדיר את הזרע לרחם, בעזרת רופא נשים.
 

תהליך הזרעה | ד"ר אוסטרובסקי פולינה מומחית לפוריות

 
אם את מחפשת רופאת פוריות המתמחה בהזרעה תוך רחמית, אני מזמינה אותך אל המרפאה שלי לייעוץ. נוכל לבדוק האם זו באמת השיטה המתאימה לך, לדבר על התהליך ועל מה שמצפה לך. טיפולי הזרעה תוך רחמית IUI אני מבצעת בבתי החולים הבאים: ב״ח לניאדו , הרצליה מדיקל סנטר ו ב״ח אסותא.

את כמובן מוזמנת ליצור קשר ולמלא פרטים באתר או להתקשר אליי ואשמח לענות על כל שאלה!
 
 
אולי יעניין אותך גם