מהו תהליך שימור פוריות

הטכנולוגיה המתקדמת שלנו מסייעת מאוד להליכים שמיועדים לסנכרן בין הטבע לבין אורח החיים המודרני ובכך היא פותרת התלבטויות רבות. פוריות האישה נפגמת ויורדת ככל שגילה עולה וגם בגלל תנאי החיים המודרניים, כך שלא תמיד אפשר להרות וללדת כאשר מתפנים לכך בגלל ניהול חיים קדחתניים ובגלל סדרי עדיפויות. 

היום שימור פוריות, שהוא תהליך הקפאת ביציות,  הוא לגיטימי לחלוטין וכבר אין יותר שיפוטיות שמעכבת זאת. כמו כן, מצבי חיים שונים גורמים לכך שגם גברים נאלצים לדאוג לשימור היכולת שלהם להביא ילדים לעולם בגלל טיפולי רפואיים שונים, וזה מבורך לראות כמה זה חשוב להם ולעזור להם בכך.


הקפאת ביציות לשימור פוריות בנשים?

נשים יכולות לעבור תהליך של שימור פוריות על ידי הקפאת ביציות ולהגביר בכך את הסיכוי ללדת ילד משלהן בגיל מבוגר. ככל שהטכנולוגיה מאפשרת לנו לעשות זאת ולהשאיר את הביציות טריות וזמינות להפריה כך גם עולה הסיכוי להרות ללא טיפולים מורכבים מדי, משום שסביר להניח שתעדיפו את הביצית שלכן במקום ביצית זרה שגם תייקר את ההליכים. 

בעיה רפואית קורית גם לנשים צעירות שסובלות מהזדקנות מוקדמת של השחלות ולכן יש להציל כמה שיותר, או שהן עוברות כריתה או טיפולים בגלל מחלת הסרטן. שימור נוסף הוא שימור עוברים שהופרו וזה כבר נוגע לשלבים מורכבים יותר בחיים כאשר רוצים לתכנן את הלידות בצורה נוחה יותר. כל ההליכים האלה נותנים תקווה לאנשים רבים להרות מעצמם ביום מן הימים.הקפאת ביציות לשימור פוריות האישה
הקפאת ביציות לשימור פוריות האישה


שימור פוריות להריון מאוחר לא מבטיח 100% הצלחה?

בדיוק כמו ניסיונות להרות בצורה טבעית בגיל צעיר יותר, ההצלחה לעולם אינה מובטחת רק בגלל שימור הביציות והזרע. ככל שעושים זאת בגיל צעיר יותר הסיכוי גובר מאשר נשים שנזכרו לעשות זאת ממש לפני גיל 40. בגלל זה חשוב מאוד המודעות והיכולת שלכם לשוחח על כך עם רופא נשים שמבין לליבכם ויכול להפנות אתכם לכך. 

אם אינכם מקבלים תמיכה ואמפתיה בהליך זה החליטו רק על סמך חוות דעתם נוספות משום שעדיף תמיד לדעת שניסיתם הכל מאשר להתחרט על כך שלא ביררתם מספיק כשעוד היה אפשר. גם הקפאת עוברים היא אפשרית אבל אינה מבטיחה היקלטותם וזה דבר שחובה לקחת בחשבון.תכנון נכון יותר של מהלך החיים

אם בעבר לא יכולנו כמעט ליהנות מתכנון החיים שלנו בהתאם להזדקנות שלנו, הרי שהיום מה שמכונה ניסים רפואיים הוא פונקציה של מודעות והיכרות עם טיפולים שיכולים לשמור על הפוטנציאל שלנו להפוך להורים. אנשים שיודעים שהם עומדים לעבור טיפולים ומעוניינים בכל זאת להמשיך בחיים תקינים למרות ההשלכות על פוריות, שמחים בוודאי על ההליכים האלה וינצלו אותם במידת האפשר. 

מומלץ מאוד לשאול את הרופאים המטפלים מה אפשר לעשות וכיצד למקסם את הפוטנציאל שלכם בבוא היום. יש מגוון של אפשרויות זמינות שעומדות לרשותכם, גכון שימור פוריות ותוכלו להפיק מהן את המרב לטובתכם.