ד"ר אוסטרובסקי פולינה - לוגו
 
 
 
 
 
 
 
072-3305573
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

תהליך הפריה חוץ גופית

 
 
הישארו מעודכנים
 
Facebook
 
 
 
 
 
 

תהליך הפריה חוץ גופית – סיכויי הצלחה

 
תהליך הפריה חוץ גופית IVF היא תהליך בו הביציות נשאבות מגופה של האם ומופרות במעבדה בעזרת הזרע של האב או זרע מתרומה. העוברים שמתפתחים מתהליך ההפריה גדלים תחילה במעבדה ואז מוחזרים לרחם האם להמשך ההיריון.
 
הקמת משפחה הפכה להיות בשנים האחרונות לא מובנת מאליה ככל שיש יותר גברים ונשים שנתקלים בבעיות פוריות שונות. לא ברור מהן הסיבות לכך בהשוואה לעבר, אבל אין ספק שיש יותר יחידים וזוגות שפונים לעזרת מומחי פריון.

למרבה המזל, הפתרונות הרבים שמוצעים כיום לזוגות שמתקשים להיכנס להריון מגוונים ומתקדמים ביותר אלא שיחד עם זאת לא תמיד מוצאים רופאים שמצליחים ליצור כימיה עם המטופלים וזהו פקטור לא פחות חשוב מהטיפול עצמו.

מטופלים רבים שמעבירים מידע בפורומים מתאימים מתייחסים גם לפרמטר זה כגורם הצלחה משמעותי בטיפולים שלהם ולכן מומלץ לבדוק גם את הגישה של מרפאות פריון למטופלים מעבר להצלחה רפואית.
 
תהליך הפריה חוץ גופית - להיות אמא
 

להתייחס נכון לתהליך הפריה חוץ גופית

 
טכנית ובסיסית, הפריה חוץ גופית היא למעשה השגת הריון מחוץ לרחם והשתלתו בתוך הרחם. מרכיב האי ודאות משמעותי הרבה יותר מההריון הטבעי ולכן דורש הבנה וגם חוסן נפשי ואת זה חייבים לתחזק לא פחות מעבודה נכונה בכל שלב מההפריה צמה. כל התהליך הטבעי מפורק לא רק לשלבי ההפריה אלא גם לבחירה של הביצית והזרע ולפעמים גם של הגוף שנושא את ההריון. בגלל הפירוק הזה למרכיבים נוצרת השהיה מסוימת בגלל ההתערבות החיצונית שתלויה במיומנות מקצועית של עובדי המעבדה והרופאים.

בכל שלב כזה נדרשות הבנה מקסימלית והרבה אופטימיות וללא תמיכה רגשית של הרופאים ועזרה פסיכולוגית מתקשים להחזיק מעמד שוב ושוב בכל השלבים. נדרשת גישה אופטימית זהירה של המטופלים אבל גם גישה ריאלית שלוקחת בחשבון שמדובר בריצת מרתון עד קבלת התוצאות המקוות.
 

כיצד הבנה וסובלנות עוזרים בתהליך?

 
גם בגלל הזמן הממושך שעשוי לארוך הטיפול, תהליך הפריה חוץ גופית הוא בדיוק כמו תהליך הפריה טבעי – רב הלא ידוע על פני הידוע ולכן נדרש אורך רוח מהמטופלים ותכנון נכון לטווח הארוך של המשאבים ושל המהלכים השונים.

הזרקת הורמונים רבים, שאיבת ביציות מהאמא הביולוגית או מתורמת הביציות, שינוע מנות הזרע מבנק הזרע או מהאב הביולוגי, ההפריה עצמה במעבדה והחזרת העוברים לרחם האם הנושאת את ההריון, כל אלה טומנים בחובם פוטנציאל גדול למתח ולסטרס שאינן מקלים על הכניסה להריון. זה נכון לא רק בגלל הפרשת הורמוני סטרס שאינם טובים לגוף אלא גם בגלל הנכונות לשמור על עקביות ולהתמיד.
 

חשיבותה של תמיכה רגשית בתהליך ההרפיה החוץ גופית

 
בדיוק בגלל זה מתבקשת גישה הרבה יותר מכילה ואמפתית לאנשים אלה שנמצאים בשעה הקשה של חייהם. זהו אתגר גדול וטעון רגשית וחלק מהזוגות מתקשים לעמוד בכך גם בגלל החששות הגדולים וגם משום שחלק משלבי התהליך מאתגרים גם גופנית ורפואית. הגישה הזאת לא רק עוזרת להתמודד עם הזרקת ההורמונים וכל שלב בתהליך אלא גם מחזקת מאוד את הרצון לנסות שוב ושוב כאשר הפריה נכשלת.

השגת הריון במרפאות פריון היא תהליך ממושך שכל הרופאים מכינים לו את המטופלים אבל גם בזמן הטיפול יש נקודות תורפה שאותן יש לחזק ולהגיב להן נכון, וזהו ההבדל בין טיפול שמתמידים בו לבין טיפול שמתקשים להחזיק בו מעמד.
 

גישת טיפול מודרנית מוכיחה את עצמה

 
למרות שהעקרונות של הפריה חוץ גופית ידועים, עדיין הצלחות רבות יותר נרשמות במרפאות שמחליטות להתייחס לכל מטופל ומטופלת לפי הנתונים שלהם ולהתאים להם לו"ז נכון יותר. זה אומר שככל שמקשיבים לגוף המטופלת ומתכווננים בעדינות לרמות ההורמונים והתזמון שלה מצליחים לדייק יותר בכל שלב של הטיפול, כולל שאיבת ביציות והחזרתן לרחם.
זה מחייב הקשבה הדדית אבל גם נכונות של הרופא המטפל להתגמש ולנסות לפעמים אמצעים יצירתיים על מנת להבטיח הצלחה.
 
הפריה חוץ גופית IVF
 

הפריה חוץ גופית - ד"ר אוסטרובסקי פולינה

 
היי. אני ד"ר אוסטרובסקי פולינה. יש לי מרפאת פוריות פרטית בנתניה בה אני מבצעת טיפולים שונים, ביניהם הפריות חוץ גופיות. בעבר זכיתי בתואר מומחה ביילוד וגינקולוגיה, ולאחר מכן ביצעתי תת התמחות בפריון והפריה חוץ גופית. טיפולי הפוריות במרפאתי מתבצעים תוך הקפדה על הנחיות משרד הבריאות ושמירה על הכללים. אם את מנסה להיכנס להריון ללא הצלחה, את מוזמנת להגיע למרפאתי. ננסה לאבחן יחדיו את הבעיה ובסופו של דבר נחליט יחד עם הפריה חוץ גופית זה השלב הבא שלנו.
 
לכל שאלה, התייעצות או קביעת פגישה - אני מזמינה אותך למלא את הפרטים באתר או להתקשר למספר הטלפון שלי ואשמח לעזור
 

שאלות ותשובות בנושא הפריה חוץ גופית IVF

 
איגדתי עבורך מספר שאלות ותשובות נפוצות בנושא הםפריה חוץ גופית. מקווה שעניתי לך (כמעט) על כל השאלות. להייעצות נוספת מומלצת ליצור עימי קשר בטלפון מעלה או בטופס יצירת קשר שבתחתית העמוד.
 
 
 
למי מתאימים טיפולי ההפריה החוץ גופית?
 
מי זכאי לטיפולי הפריה חוץ גופית במסגרת סל הבריאות?
 
מהם התנאים לקבלת הזכאות לטיפולי הפריה חוץ גופית?
 
אילו בדיקות כולל האבחון הרפואי לקראת טיפולי הפריה חוץ גופית?
 
האם יש הגבלה על מספר הטיפולים?
 
מהם סיכויי ההצלחה בתהליך הפריה חוץ גופית IVF?
 
מהם ארבעת השלבים של טיפולי ההפריה החוץ גופית?
 
מהם הסיכונים הכרוכים בטיפולי הפריה חוץ גופית?
 
 
 
 
אולי יעניין אותך גם