ד"ר אוסטרובסקי פולינה - לוגו
 
 
 
 
 
 
 
072-3305573
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

צילום רחם וחצוצרות

 
 
הישארו מעודכנים
 
Facebook
 
 
 
 
 

שלב ראשון: בדיקת צילום רחם וחצוצרות

 
מכיוון שניסיונות להיכנס להריון לא תמיד זוכים להצלחה יש להבין למה זה קורה ולהתחיל בתהליך ארוך של בדיקות וניסויים שונים בכמה שיטות כדי לבדוק את מצבכן וכדי למצוא את הפתרון הטוב ביותר. הבעיה היא שלמרות שרופאים יכולים להיות אנשי מקצוע מעולים, לא תמיד הם יכולים לתת לכן את התשובות המדויקות אלא רק תוצאות של בדיקות.

למען האמת, אף אחד לא יודע בוודאות אם תצליחו להיכנס להריון כשהכל תקין אבל יש סיבות עלומות משונעות מכן זאת, מלבד לערוך בדיקות מקיפות ויסודיות כדי לקבל תמונה מלאה ככל האפשר של כל היבט בגופכן. עוד לפני שניכנס לנושא הזה של בדיקות חשוב לומר שהליווי האישי והמקצועי שלכן על ידי רופאת נשים שהיא מומחית פוריות הוא חלק חשוב מהתהליך, משום שאז יש לכן למי לפנות ואת מי לשאול ולקבל הנחיות, ומעקב פרטי במהלך הבדיקות והניסיונות להרות.

אם יש לכן רופאת נשים שאתן סומכות עליה אתן גם יכולות לנסות כל שיטה שיש כדי להרות אם זה מה שהיא ממליצה לכן, בידיעה ברורה שקיבלתן את הייעוץ הרפואי הטוב ביותר למצבכן ולכן לא נותר אלא לציית להנחיות ולהיות אופטימיות וסבלניות.
 

מדוע צריך לעבור בדיקת צילום רחם?

 
במהלך הניסיונות להרות אתן עומדות להכיר כמה וכמה בדיקות וטכניקות שמיועדות לבדוק למה כל הניסיונות מסתיימים בכישלון. כדי להבין למה עושים את הבדיקות האלה כגון צילום רחם וחצוצרות צריך לצאת מנקודת הנחה שרופאי נשים מנסים ככל האפשר לחקות את מהלך הדברים בטבע ולא לכפות על הגוף ועל הנפש הליכים מיותרים שאינם תמיד מועילים לו.

בתחילה מחכים שנה כדי לראות אם תהרו באופן טבעי גם כדי לנסות לפוגג את המתח שמתלווה לניסיונות כאלה ולהיכנס לשגרה נכונה וטבעית יותר שמאפשרת זאת. אם זה לא עוזר מתחילים לבדוק הן את הגבר והן את האישה. הבדיקות הן גם מכניות וגם הורמונליות ומקיפות כל היבט שיכול להיות. בדיקות הדם של האישה כוללו גם תמונה הורמונלית ואם אין בעיה עם זה עוברים לבדיקה מכנית של הרחם והחצוצרות. זוהי הבדיקה שנותנת תמונה מבפנים והיא חיונית מאוד.
 
צילום רחם וחצוצרות פרטי במרפאת פוריות
 

האם צילום רחם כואב? צילום רחם וחצוצרות והמיתוס

 
צילום רחם נעשה על ידי הזרקת חומר ניגוד לרחם מבפנים וצילומו מבפנים, כדי לבדוק את המבנה של הרחם ודפנותיו ולוודא שהוא תקין ויכול לקלוט הריון ולהחזיק אותו. בבדיקת רחם בודקים את החיבור שלו עם החצוצרות ואם אין שם סתימה כלשהי שמונעת מעבר ביציות. המיתוס שמוגבר כיום בעיקר בעזרתן של הרשתות החברתיות, גורס שזוהי בדיקה איומה והיא אכן מכאיבה לכמה מהנשים, ולכן יש כאלה שמתבקשות לקחת אקמול לפני כן.

האמת היא שהתחושה של הרחם המלא בנוזל מאוד לא נעימה ומזכירה כאב מחזור אולם לדקות ספורות בלבד. במהלך הצילום שפתי הרחם מורחבות כדי לצלם אותו ולכן זה מוסיף לאי הנוחות. יש נשים שלא מרגישות זאת כלל או יותר מדי ויש כאלה שלהן זה כואב. אולם חשוב לדעת שזה אורך רק כמה דקות ואי הנעימות נעלמת מיד אחר כך.

במקרים רבים הפאניקה לפני הצילום מגבירה את הרגישות ואת הציפיות לכאב ולכן אפשר לעבור זאת יותר בנוחות אם אתן מגיעות לצילום לאחר שהבנתן למה נגרם הכאב ושלא כל אחת סובלת ממנו.
 

לאחר הצילום

 
אם הצילום גילה בעיות מכניות מסוימות רופאת הנשים שלכן תמליץ על הטיפול הרצוי ותמשיך ללוות אתכן הלאה עד השגת ההריון, אם זה אפשרי. חשוב לתת אמון ברופאה שלכן בדיוק כפי שהיא מתמסרת לטיפול בכן ומלווה אתכן בתקווה כמוכן להצלחה מלאה בניסיונות הכניסה להריון. זה אפשרי במקרים שבהם אפשר להתגבר על המכשולים ומנסים בסבלנות כל כמה זמן שנדרש.
 

צילום רחם פרטי בטיפולי

 
היי לך. הרבה נשאלת השאלה האם צילום רחם כואב. יש נשים החוששות לעבור בדיקת צילום רחם וחצוצרות כיוון שזוהי פעולה שיכולה להיות לא נעימה לנשים מסוימות ואולי קצת כואבת לאחרות. אבל את יכולה להיות בטוחה שכשאת עוברת צילום רחם פרטי דרכי, את מקבלת טיפול מרופאה מנוסה, עם רגישות, וכן ליווי צמוד ואישי עבור כל מה שתצטרכי. עוד חשוב לציין כי את הטיפולים אני מבצעת בבתי החולים לניאדו, הרצליה מדיקל סנטר וב״ח אסותא.

צרי קשר בטלפון או מלאי את הפרטים בטופס מטה ואחזור אליך בהקדם!